لطفا براي مشاهده بهتر مطالب سايت ENTERNET EXPLORER خود را به ورژن 10 يا بالاتر ارتقا دهيد يا از مرور گر GOOGLE CHROME  و يا MOZILLAاستفاده نماييد.

دانش آموزان پايه اول  نظري و دوم تجربي لطفا براي شركت در آزمون آن لاين به صفحه خود در اين وب سايت وارد شوندچگونه درس بخوانيم و مطالعه كنيم؟ 20 نكته براي بيست شدن1ـ هميشه تكاليف خود را در يك دفترچه ي مخصوص يادداشت كنيد يا طرح يادداشت همراه كتاب را اجرا نماييد.
2ـ محيط آرام را انتخاب كنيد و هميشه در يك مكان ثابت مطالعه كنيد. و محيط از نظر نور و گرما مناسب باشد.   
3ـ زمان و مكان و مدت مطالعه در طول روز مشخص باشد. و مدت زماني را كه براي  مطالعه يك كتاب صرف مي كنيد، با مداد در بالاي صفحه بنويسيد.
4ـ  از خم شدن روي كتاب و دفتر خود داري كنيد.
5 ـ مطالعه و مرور را قبل از امتحان انجام دهيد نه شب امتحان.
6 ـ مطالعه ي مداوم باعث خستگي مي شود پس اندكي هم استراحت لازم است.
7ـ درس هر روز را همان روز بخوانيد و تكاليف و تمرين هاي آن را همان روز بنويسيد و جواب دهيد. (رمز اصلي موفقيت در درس و مدرسه)
8ـ رمز شاگرد اول شدن:   علاوه بر انجام نكته ي بالا، بايد كه هميشه يك درس از معلم جلوتر باشيد.
9ـ زير مطالب مهم، هنگام مطالعه خط بكشيد يا علامت پرانتز بگذاريد و يا مطالب مهم را در برگه يا دفتري يادداشت نماييد.   
10ـ  در طول امتحانات به اندازه ي كافي استراحت كنيد. غذاي مناسب بخوريد و از بيدار خوابي بپرهيزيد.
11ـ در هر درسي آن چه را كه خود، خوب ياد گرفته ايد به ديگران ياد بدهيد تا هم پي به اشكال هاي خود ببريد و هم آن مطلب را خوب ياد بگيريد و فراموش نكنيد كه پرسيدن عيب نيست، ندانستن عيب است.
12ـ ورقه هاي امتحاني خود را دور نريزيد و شب هاي امتحان آن ها را مرور كرده و اشتباه هاي خود را اصلاح نماييد و خوب ياد بگيريد.
13 ـ توجه به محتواي كتاب و مطالب دفتر و نوشته هاي جنبي، در آمادگي براي امتحان موثر است.
14 ـ در جلسه ي امتحان، پس از دريافت برگه، ابتدا نگاهي كلي به همه ي سوال ها نماييد و بعد شروع به پاسخ دادن كنيد و از همه مهم تر اين كه اول سوال هايي را پاسخ دهيد، كه جواب آن ها را مي دانيد و راحت تر است.
15ـ اعتماد به نفس و آرامش نقش مهمي در موفقيت دارد.
16ـ اگر بخواهيد بهترين مطالب را از كتاب به دست بياوريد، لازم است يك ربع ساعت را در خواندن و سه ربع ساعت را در درك كردن و سه ربع ديگر ساعت را به فكر كردن در اطراف آن چه خوانده شده است، صرف كنيد.
17ـ قبل از مطالعه وضو بگيريد، نيت كنيدكه مي خواهيد درس فارسي يا عربي يا هر درس ديگر بخوانيد و درس را با نام و ياد خدا شروع كنيد.
18- براي يادگيري فرمول ها و نكات مهم مي توانيد از روش (( نبين و از بر كن )) استفاده كنيد. به اين صورت كه ابتدا آن فرمول يا نكته‌ي مهم يا عبارتي را كه مي  خواهيد از بر كنيد. در برگه اي نوشته به مدت يك تا دو دقيقه به آن خوب نگاه كنيد. سپس چشم هاي خود را بسته و با دست هاي خالي (بدون خود كار و مداد ) چهار مرتبه از آن روي هوا بنويسيد. با اين روش، همه ي مطالب به طور مستقيم وارد حافظه‌ي بلند مدت شما شده و خيلي دير فراموش مي كنيد. (در روز هاي بعد اگر آن مطالب به ياد شما آمد آن ها را همان طور كه گفته شد، تمرين و تكرار كنيد تا براي هميشه ثبت شود و هرگز فراموش نكنيد. )
19- برنامه‌ي درسي شبكه‌ي آموزشي تلويزيون را پيدا و بررسي كنيد و ببينيد كه درس‌هاي مورد نظر شما را در چه روزها و ساعت‌هايي پخش مي‌كند. آن را خوب نگاه كنيد. بدون شك مفيد فايده واقع خواهد شد. (كلاس خصوصي رايگان ). و فهرست برنامه ها ي شبكه ي آموزش را، در شبكه ي پيام نما، صفحه ي 847بيابيد.
20ـ آخرين و مهمترين نكته در يادگيري علم و دانش اين كه : خدا را هرگز فراموش نكنيد و هر كاري را كه مي خواهيد آغاز كنيد با نام و ياد خدا باشد و خداوند شما را در ادامة راه يادگيري بهتر ياري مي كند. خداي را نيز شكر و سپاس گزار باشيد چرا كه : شكر نعمت، نعمتت افزون كند با آرزوي موفقيت و سربلندي براي شما خوبان و باقي بقايتان

منبع : سايت مرجع علوم مديريت ايران

 
آزمون تست رياضي 1 24 آبان93


آدرس : تهران، خيابان شريعتي، خيابان قدوسي، جنب مخابرات شهيد بهشتي

تلفن : 88417820
آدرس رايانامه : school yasnabi7 ir